Wszystkich gości :       39929

Dziś nas odwiedziło :  248

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : W stronę ekologii

Kategoria :  Aktualności       Data : 2014-10-23 10:44:45

Zdrowe odżywianie, niska emisja, recykling, opakowania wielokrotnego użytku, oszczędzanie wody, ustawa śmieciowa….

Codzienność naszpikowana jest pojęciami, które choć z pozoru niewiele łączy, mają jednak wspólny mianownik – a jest nim ekologia.

To dziwne słowo niesie w sobie ważne wartości i treści, do których przywiązujemy czasem niewiele uwagi, a które stanowią o przyszłości planety Ziemia. Co prawda brzmi to sloganowo i górnolotnie, ale dotyczy nas wszystkich. Każdy, w jakimś nawet niewielkim stopniu, ma wpływ na to co dzieje się z przyszłością naszej planety, naszego kraju, naszych domów, naszych rodzin, zdrowia, nas samych.

 

Czasem ekologia kojarzona jest z nauką o organizmach żywych, czasem z oddziaływaniem człowieka na przyrodę, czasem z ochroną środowiska. Jest wiele pojęć i definicji, każdy człowiek co innego praktycznie ma na myśli stosując słowo „ekologia”. Jedno jest pewne, nie uciekniemy od tej dziedziny, bo coraz powszechniej i bardziej nas ona dotyczy.

Działania ekologiczne stały się pewnego rodzaju wizytówką stowarzyszenia Nasze Kalety, co roku realizujemy coraz to nowe przedsięwzięcia w tym zakresie i postanowiliśmy stworzyć specjalną stronę, gdzie będziemy gromadzić dotychczas zorganizowane przedsięwzięcia, chwalić się dokonaniami, uświadamiać o ważności tej dziedziny, trochę edukować, ale przede wszystkim promować zachowania proekologiczne.

Na stronie znajdziecie archiwalia z poprzednich projektów stowarzyszenia oraz bieżące artykuły związane z prowadzonymi akcjami lub tematyką ekologiczną.

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tej strony, aby znalazły się tutaj rzeczy, które naprawdę interesują wszystkich i z których każdy coś dobrego wyniesie dla siebie.

Adam GabryśAutor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com