Wszystkich gości :       39948

Dziś nas odwiedziło :  267

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Skrzynka po owocach = ład i porządek.

Kategoria :  Drugie życie...       Data : 2015-05-26 12:39:25

   Uwielbiam szperać w czeluściach wiedzy wujka Googla i wynajdywać pomysły na ponowne użycie "śmiecia". Czasem aż mi oczy z orbit wychodzą ze zdumienia. Takie to fajności ludzie wymyślają...

  A dziś prezentuję moją własną inwencję twórczą ze skrzynką po owocach w roli głównej.

   Całe wykonanie zajeło mi może pół godzinki. Rzeczoną skrzynkę oczyściłam, brzegi lekko wygładziłam papierem ściernym. Ze ścianek drugiej szkrzynki wyciełam odpowiedniej długości półeczki, które przymocowałam za pomocą niewielkiej ilości kleju do drewna. Zostawiłam na noc, aby klej mocno związał ze sobą elementy. Na drugi dzień pozostało mi tylko wstawić do łazienki moje cudeńko i w końcu zapanował tam ład i porządek.

 

   Kolejne, moim zdaniem, warte kopiowania, zastosowanie takich pojemników: desingierska szafka na buty. Nie zajmuje wiele miejsca, pasuje do każdego stylu wnętrza, mieści wiele par butów. I co najważniejsze: kosztuje grosze!!! I jest ze wszech miar ekologiczna, ponieważ drewno nie jest niczym malowane ani nasączane.

   W takim zastosowaniu, wkład mój własny był żaden. Poukładałam skrzynki wedle własnego widzi-mi-się i tyle. Specjalnie nie skręcałam ani nie kleiłam ich ze sobą. Ponieważ gdy znudzi mi się taki układ, będę się musiała przeprowadzić czy też skończy mi się opał: mogę zmienić układ, spakować do nich rzeczy lub użyć jako opału. 

  Mam nadzieję, że moje pomysły zaistnieją dalej. Może wykorzystacie je w swoich pieleszach?

A może sami macie wspaniałe pomysły na drugie życie "śmiecia" ? Podzielcie się nimi na eko@naszekalety.eu .

Pozdrawiam ; )Autor artykułu : Małgorzata Kulisz
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com