Wszystkich gości :       39964

Dziś nas odwiedziło :  283

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Ciąg dalszy nastąpił-2012

Kategoria :  Ale to już było...       Data : 2014-11-06 19:17:55

  W 2012 roku szaleństwo ekologiczne w naszym stowarzyszeniu trwa nadal. Przybywało nam pomysłów, członków i sił na dalsze realizacje.

  I tak w lutym 2012 odbył się kolejny "Zjazd na Byle Czym", który nabrał nowej formy i nazwy. Mianowicie : "Eko zjazd na byle czym". Frekwencja dopisała, pomysłów na pojazdy nie brakło,humory były radosne mimo minusowej temperatury.

  W marcu zaczeła się zbiórka makulatury, którą odbierał od nasz kaletański zakład Wobet.

  Następnie była chwila na oddech, by już w lipcu, z siłą burzy zacząć drugą edycję Eko-wiedzy, która też rozwinęła swoją nazwę  do " Ekowiedz@ Bliżej Natury". Tym razem, młodzież nie tylko kształciła swój warsztat dziennikarski, ale poznawała uroki i sposoby dbania o nasze cudowne lasy. Były zajęcia z członkami Stowarzyszenia, leśnikami i redaktorem Myśliwskim. Tym razem Eko-wiedz@ trwała dłużej, aby jak najmocniej zakorzenić się w pamięci naszego młodszego pokolenia.

    Już w sierpniu uczestnicy projektu "Ekowiedz@ Bliżej Natury" mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z szerszą publicznością, goszcząc w zaprzyjaźnionym "Zielonym Telefonie" emitowanym w Polskim Radiu Katowice a prowadzonym przez Macieja Bakesa, który z eko jest za pan brat. A zaledwie parę dni później w tymże Telefonie zabrzmiało zaproszenie na...

 " II Rodzinne Grzybobranie". Zielona w Kaletach znów rozbrzmiała muzyką, zabawą i ciekawymi opowiadaniami panów: Justyna Kołka, Czesława Tyrola, Wojciecha Skowrońskiego i wielu innych znakomitości. Nasze rodzinne grzybobranie nabiera rozmachu :)

  Także we wrześniu udało nam się podpisać umowę z Fundacją Veolia Woda, oraz posłać naszą zdolną młodzież z Ekowiedzy do Pszyczyny, gdzie poznawali żubrze zwyczaje i sposoby na ratowanie tego pięknego gatunku.

  Listopad 2012 stał pod znakiem wernisażu "Ekowiedz@Bliżej Natury". W Miejskim Domu Kultury mogliśmy podziwiać czego dokonały nasze zdolniachy przez pięć miesięcy trwania projektu.

  W grudniu zakończyliśmy zbieranie makulatury z WOBETem. Zdobyte fundusze przeznaczyliśmy na cel charytatywny.

  Tak w wielkim skrócie przedstawia się nasz ekologiczny rok 2012. Szczegóły oraz opisy innych działań znajdziecie pod adresem: http://www.naszekalety.eu/dopobraniaAutor artykułu : Małgorzata Kulisz
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com