Wszystkich gości :       39967

Dziś nas odwiedziło :  286

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : O fotowoltaice słów kilka

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-02-24 17:32:13

Ostatnio sporo nasłuchaliśmy się jak to niewiele robimy dla lokalnej społeczności w dziedzinie niskiej emisji oraz ogólnie świadomości ekologicznej. Być może tak właśnie jest, robimy niewiele.

Dlatego zaczniemy od publikacji tekstu, który nadesłał do nas Pan Tomasz Howaniec zajmujący się dość ważną dziedziną w kwestii ekologicznego ogrzewania.:

Wpisując się w proekologiczną działalność stowarzyszenia Nasze Kalety chciałbym zaprosić do odwiedzenia strony : Fotowoltaika w pytaniach i odpowiedziach ( link: https://www.facebook.com/fotowoltaikawpytaniach/ ) .

Chcemy na tej stronie przybliżać tematykę budowy i użytkowania własnej elektrowni fotowoltaicznej poprzez odpowiedzi na pytania zadawane przez osoby zainteresowane tą tematyką.

Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko źródło czystej energii, pozwalające ograniczać emisję dwutlenku węgla, ale także możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną lub uzyskania konkretnego dochodu ze sprzedaży energii. Do 2020 roku Polska ma obowiązek przejść częściowo na Odnawialne Źródła Energii ograniczając tym samym spalanie paliw kopalnych, które zanieczyszczają  środowisko. Niestety w chwili obecnej jesteśmy jako kraj daleko w tyle z liczbą elektrowni fotowoltaicznych w porównaniu do takich krajów jak Niemcy czy Czechy, ale wyprzedza nas nawet ogarnięta wojną Ukraina.

Jednakże wprowadzone niedawno ustawy energetyczne znacznie uprościły całą procedurę budowy i podłączenia do sieci mikroinstalacji , które dzięki temu mogą wreszcie trafić w Polsce „ pod strzechy „.

Zainteresowanie fotowoltaiką w połączeniu z mnogością technologii i rozwiązań rodzi wiele pytań na które chcemy w sposób prosty i zrozumiały w miarę możliwości odpowiadać.

Zapytania można przesyłać bezpośrednio na adres remex2kalety@poczta.fm lub umieszczać pod postami .

Ze słonecznym pozdrowieniem :  inż. Tomasz Howaniec

                                                      Autor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com