Wszystkich gości :       10258

Dziś nas odwiedziło :  31

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Drugie życie.

Kategoria :  Drugie życie...       Data : 2015-03-24 20:24:39

 Na mocy nadanego mi prawa, każę ci: żyj jeszcze raz! 

 W tym nowo otwartym dziale, zajmę się drugim życiem śmieci. Plastykowa butelka, skrzynka po owocach, pudełko po butach, styropian, za mała/niemodna koszulka czy codzienna gazeta, wcale nie musi od razu iść na przemiał. Odrobina wyobraźni ( lub czasu by poszperać w internecie za weną) i teoretyczny śmieć ma drugie życie : ) W końcu myślą przewodnią recyklingu jest zmaksymalizowanie ponownego użycia produktu, czyż nie? : )

  Tu prośba do Was, kochani Czytelnicy : dzielcie się swoimi pomysłami, dziełami rąk własnych, swoją twórczością swobodną tak by nim śmieć ostatecznie zakończy żywot, mógł jeszcze ciutkę pobrylować. Przysyłajcie zdjęcie z jasnym, krótkim opisem na adres eko@naszekalety.eu .

  A tu mój pierwszy pomysł. Tak "na czasie" : rzeżuchowa Wielkanoc! Dotychczas pojemniki na jajka u mnie krążyły: ode mnie do sprzedawcy i od sprzedawcy do mnie. Ale jedno opakowanie sobie zatrzymałam. Jeszcze nie zdążyłam zużyć jaj, a już zazieleniła się we mnie myśl: to będzie idealny pojemnik na rzeżuchę! Do każdego zagłębienia włożyłam kłębek waty, posypałam nasionami i podlałam. Wytłoczka jest ze styropianu, więc nie przemoknie, za to jej biel będzie się pięknie komponowała z zielenią, a pomiędzy kępki wygodnie ułożę pisanki. Polecam.

 Sami zobaczcie: taki mały pizdryk a ile radochy! Co więcej - po usunięciu rzeżuchy i dosuszeniu wytłoczki, mam zamiar nadal jej używać zgodnie z przeznaczeniem. Tak więc, jeśli tylko pomysł się komuś spodobał, proszę powielać, papugować i udoskonalać go w nieskończoność :) 

 

 

 Na koniec dodam tylko, iż jeśli dział spotka się z Waszą przychylnością, postaram się regularnie dodawać coś nowego. Ze swoich, Waszych ale też i z pomysłów zaczerpniętych z internetu lub też prasy. Zachęcam do wspólnej zabawy w "odżywianie" śmieci.Autor artykułu : Małgorzata Kulisz
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com