Wszystkich gości :       43387

Dziś nas odwiedziło :  0

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : EkoPracownia w kaletańskiej podstawówce.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2016-04-26 13:14:03

W dniu 26 kwietnia 2016 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach uroczyście przekazano do użytku nową ekopracownię. Wyposażenie tej sali w sprzęt pomocny w kształtowaniu postaw proekologicznych pozwoli uczniom naszej podstawówki na poszerzenie posiadanej wiedzy oraz przyczyni się do kształtowania świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.

Inwestycja ta stała się możliwa dzięki nagrodzie otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Jak informuje WFOŚiGW w Katowicach :

Laureaci konkursu ZIELONA PRACOWNIA otrzymali okolicznościowe dyplomy. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 11 kwietnia w Auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Konkurs był skierowany do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Z 53 złożonych wniosków dofinansowanie uzyskały 24 w kwocie 780 000,00 zł.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego, gmin oraz nagrodzonych szkół. ‪‎WFOŚiGW w Katowicach reprezentowali przedstawiciele Rady Nadzorczej - prof. Karol Węglarzy i Jerzy Suchy oraz Zarządu – prezes Andrzej Pilot i zastępca prezesa Agnieszka Siemińska.

więcej informacji o tym konkursie i fotogaleria znajduje się tutaj: http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1871:wreczenie-dyplomow-laureatom-konkursu-na-utworzenie-ekopracowni&catid=53&Itemid=940

Kaletańskim uczniom gratulujemy zdobycia nagrody, a Pani Dyrektor Dorocie Mańczak kolejnego sukcesu nie tylko pedagogicznego. Z pewnością nowy sprzęt uprzyjemni zdobywanie wiedzy i przyczyni się do wzrostu zainteresowania tematyką ekologiczną najmłodszego pokolenia mieszkańców miasta.

Tutaj podgląd do pracowni: http://eko.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=20Autor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com